Buff

Moje Buff-y

Na wstępie nadmienię że od kilku lat za sprawą forum NGT jestem fanem Buff’a. Używam ich w pracy, w górach, na rowerze i na rybach.
Wspomniany model kupiłem na początku czerwca 2013 na trzy-tygodniowy wyjazd do Gruzji po zgubieniu wersji NGT.

Szukałem uniwersalnej ochrony przed promieniami UV i chłodem. Tym czymś okazał się Buff często zwany tunelem lub chustą. Pierwszym był Buff UV High Protection kupiony na wyjazd na Kaukaz. Nie zawiodłem się, doskonale chronił przed promieniami słonecznymi, nie nagrzewał się i odprowadzał pot. Używałem go podczas trekkingu po Gruzji z 25kg plecakiem w 30-40 stopniowych upałach, wędrując po wąwozie Wadi Quelt w Palestynie i wielu innych sytuacjach. Doskonale wchłania pot, nigdy pot nie spływały mi na czoło lub szyję w przeciwieństwie do czapek z daszkiem w których pocę się jak szczur. Nigdy tez nie odczułem zgubnego operowania promieni słonecznych na moją łysą glacę. Tunel przez cały okres użytkowania był suchy, to znaczy pot który odprowadzał był natychmiast transportowany na zewnątrz i odparowywany. Nie zauważyłem też zbytniego łapania zapachu potu, prałem go co kilka dni, jednak powodem była raczej chęć zachowania higieny niż szczególna potrzeba. Po upraniu schnie naprawdę błyskawicznie, najdłużej sechł mi w Ureki (ok. 2h) wisząc na poręczy, ale tam był klimat sub-tropikalny i nie było słońca. Jeśli chodzi o ochronę przed chłodem to złożony na dwoje jako czapka sprawdza się bardzo dobrze. Nie używałem go w b. niskich temperaturach, ale tak do 5c. Dzięki swojej elastyczności wystarczająco ochrania karku i uszu nie powodując przy tym dyskomfortu uciskania tak jak np. Buff NGT czy Original. Według mojej skromnej oceny wszystkie zastosowane technologie sprawdzają się wyśmienicie. I dopiero teraz czytając opis na stronie dystrybutora uświadamiam sobie że nigdy nie odczułem w nim uczucia gorąca.

Od tamtej pory stałem się posiadaczem kilku tego typu produktów, między innymi: Buff Storm, tunel NGT Edition, Buff Reversible. Pierwszy i trzeci to Buffy dedykowane na bardzo zimne dni.

Po 4 miesięcznym intensywnym użytkowaniu nie zauważam żadnych wad mechanicznych, przypadkowe pranie w 40c z odwirowaniem nie zmieniło właściwości tkaniny.
Plusy
Chroni przed promieniami słońca
Chroni przed chłodem
Chroni przed wiatrem
Odprowadza pot
Szybko schnie

Minusy
Nawet cena nim nie jest 🙂 (69 PLN, czerwiec 2013)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.